... ako sme začali

      Pôvodne skupina vývojových pracovníkov, zostavená z vyberaných matematikov, pracujúca (v rokoch 1985-1989) vo výskumnom ústave obuvníckych technológií v Partizánskom na vývoji svojho vlastného CAD systému, založila v roku 1990 súkromnú spoločnosť GRADEX a.s.

      Firma GRADEX a.s. po úspešnom rozbehu pokračovala vo svojej pôvodnej činnosti až do roku 1994. V tomto roku sa pretransformovala na WinG spol. s r.o., ktorá odvtedy predstavuje stabilitu vzťahov, postupný nárast obratu, ako i priebežné zlepšovanie kvality a nepretržitú inováciu svojich produktov s ohľadom na prichádzajúce nové SW technológie.

... strategickí partneri

      Firma WinG spol. s r.o. od samého počiatku svojho vzniku kontaktovala viacero zahraničných firiem zaoberajúcich sa vývojom a predajom softvéru. Medzi inými, práve s rakúskou firmou PROCAM (www.procam-networks.com) nadviazala najintenzívnejšie kontakty, ktoré nakoniec vyústili do hlbokej a dlhodobej spolupráce zameranej na vývoj softvérových riešení určených pre zákazníkov z oblasti obuvníckeho priemyslu. V samom počiatku táto spolupráca prebiehala na rozvoji ich vlastného CAD systému pracujúceho pod operačným systémom UNIX, až sa napokon rozvinula do vývoja úplne nového CAD systému. Pri vývoji tohoto produktu boli použité najnovšie technológie a samozrejme už platforma WINDOWS.


      Ďalším z významých partnerov, tentokrát z oblasti nábytkového priemyslu, sú firmy DECODOM Topoľčany (pôvodný MIER) (www.decodom.sk) a KORYNA Koryčany (www.koryna.cz). Vďaka spolupráci s týmito dvomi významnými výrobcami kuchynského sektorového nábytku na slovenskom a českom trhu sme rozšírili svoje aktivity aj do tejto oblasti.

      V neposlednom rade, od roku 2008, vďaka úzkej spolupráci s viacerými obchodnými partnermi z oblasti VZT (výroba, predaj, montáž) bol zaznamenaný značný progres pri vývoji ERP informačného systému EWIS a CAD systémov. Práve v tejto oblasti sme dosiahli najkompletnejšie expertné riešenia, ktoré významnou mierou ovplyvnili prístup k riešeniu a implementácii podobných systémov vykonávaných našou firmou.